به سایت رسمی شرکت باروس صنعت خوش آمدید

با ما در تماس باشید
031-34220145
0939-90-70-860

شرکت باروس‌صنعت تامین‌کننده انواع لول سنج پره متحرک

سطح سنج پره متحرک : 

این نوع از سنسورها همانطور که در شکل زیر نمایش داده شده است، از پره‌هایی تشکیل شده اند که به کمک یک موتور الکتریکی و با دور کم به چرخش در می‌آید.در این حالت زمانی که سطح سیال بالا می‌آید، با این پره ها برخورد میکند. این برخورد مانع چرخش پرها میگردد . در این زمان سوییچ عمل میکند و سیگنال مورد نظر ارسال میگردد.

پره متحرک

کاربرد سطح‌سنج پره متحرک : 

سنسورهای پره متحرک بیشتر در اندازه گیری سطح جامداتی همچون سیلوهای گندم و سیمان بکار میروند.و بسیار ساده و ارزان و قابل اطمینان میباشد .در صورتیکه این سنسور برای سیالات مایع مورد استفاده قرار گیرد باید به این نکته توجه گردد که، چسبندگی سیال، از میزان طراحی شده برای سنسور بیشتر نباشد.

نصب سطح‌سنج پره متحرک : 

سنسورهای پره متـحرک بیشتر در اندازه گیری سطح جامداتی همچون سیلوهای گندم و سیمان بکار میروند.و بسیار ساده و ارزان و قابل اطمینان میباشد .تغییرات دمایی و چگالی بر نحوه عملکر آنها تاثیر گزار نمیباشد.این سنسورها نسبت به شوک و ارتعاشی حساس میباشند و نباید در محلی که لرزش های زیادی دارد نصب شود.

قبل از تعیین محل نصب سنسور باید محل ورودی و خروجی مواد به مخزن و نحوه قرار گرفتن مواد و شیب آنها درون مخزن مشخص گردد.لذا سنسور نباید در مسیر ورودی مخزن نصب شود .در صورت نیاز باید سنسور را در برابر موادی که از بالا به مخزن وارد میشود محافظت کرد. هنگامیکه سنسور در کنار کخزن نصب میشد باید شیبی به سمت پایین داشته باشد.تا مواد اطراف پره‌ها نیر همزمان با پایین رفتن سطح مواد درون مخزن به سمت پایین هدایت شوند.

 

برای مشاهده انواع سنسور سطح ارتعاشی لطفا کلیک کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.