به سایت رسمی شرکت باروس صنعت خوش آمدید

با ما در تماس باشید
031-34220145
0939-90-70-860

شرکت باروس صنعت واردکننده و تامین کننده انواع ولو ابزار دقیق

ولو(valve) : 

شیر توپی (Ball valve) : 

شیر توپی نوعی شـیر ربع-گرد است که عضو مسـدودکننـده جـریان آن به صـورت یک کـره سوراخ دار است که حـول یک محـور عمـودی نسبت به جهـت جریان سیال دوران می‌نمـاید. وقتی سوراخ در راستای جریان قرار بگـیرد شیـر باز بـوده و وقـتی سوراخ عمود بر مسیر جریان قرار بگیرد شیر بسـته می‌شود. وقتی دستـه شیر در راسـتای مسـیر قرار داشـته باشد نشانگر بازبودن شیر و وقتی دسـته آن عمود بر مسـیر جریان باشـد نشانگر بسته بودن شیر می‌باشد.

این شیرها بسیار بادوام بوده و حتـی پس از استـفاده نکردن طولانی بسـیار قابل اطمـینان هستـند.خـواص عـالی شـیرهای توپـی باعـث شده این شیرها در کاربردهای گسترده صنعتی راه پیدا کنند و برای فشـارهایی تا ۱۰۰۰ بار و دمـاهایی تا ۴۰۰ درجه سلسیوس مورد استفاده قرار گیرند. یکی از عیوب شیرهای توپی این است که می‌توانند سیال را در محفظه میانی به دام بیندازند و اگر این سـیال تـخلیه نگـردد می‌تواند در یخبـندان باعث ترک خـوردن بدنه گردد.

در کاربردهای کرایوژنیـک و کاربردهایی که احـتمال انبسـاط گـاز محبوس در محفظه میانی وجـود دارد یـک سـوراخ ونـت (سوراخ تخلیه هوا) بر روی بدنـه تعبـیه می‌گردد.

استفاده طولانی مدت از این شیرها برای کاربردهای تـنظیم جریان صحـیح نمی‌باشد، چرا که باعث خـوردگی توپـی و در نتیجه ایجاد نشتی داخلی در شیر می‌گردد.

بال ولو

بال ولوها با نام ON-OFF VAVLE  نیز شناخته میشود.و درصورت نیمه باز بودن باعث آسیب به شیر میشود.

شیر سوزنی (Needle valve) : 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.