به سایت رسمی شرکت باروس صنعت خوش آمدید

با ما در تماس باشید
031-34220145
0939-90-70-860

معرفی : 

شرکت صنعتی پترو تامین یکی از پیشگامان در زمینه تامین و فروش تیوب های  استنلس استیل  میباشد که سابقه طولانی در صنعت لوله و اتصالات دارد و ما بر ایجاد همکاری های پایدار با مشتریان خود تمرکز می کنیم .

این نمونه از تیوب ها شامل متریال های مختلفی میباشد که هر یک در شرایط خاصی مورد استفاده قرار میگیرد .از جمله موارد مورد استفاده از این نمونه از تیوب ها میتوان به صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، صنایع شیمیایی ، فولاد  ، سیمان ، کاغذ و … اشاره نمود . 

role tube

انواع تیوب : 

تیوب های ابزار دقیق به دو صورت شاخه ای و بصورت رل شده قابل اراِئه میباشد.

در نمونه شاخه ای شامل شاخه های 6 متری با سایز ها ،  ضخامت ها و جنس های مختلف میباشد و در نمونه های رل شده بصورت متری قابل ارایه میباشند .

TUBE

معیار انتخاب تیوب : 

انتخاب مناسب جهت بهره برداری در یک پروژه به موارد مختلفی بستگی دارد که در زیر به برخی از این موارد اشاره میگردد .
 

1 . انتخاب سایز تیوب 

 
اولین قدم در انتخاب تیوب مناسب ،  بررسی سایز میباشد  که 4 ایتم زیر را شامل میشود : 

       الف : قطر خارجی  ( OD : OUTSIDE DIAMETER ) 

        ب  : قطر داخلی   ( ID : INSIDE DIAMETER ) 

         ج  : ضخامت  (THICKNESS) 

         د   : طول   (LENGTH)

لازم به ذکر میباشد که در میان بررسی مشخصات ابعادی میتوان از دو استاندارد مهم   ASME  و API استفاده نمود   

2 . انتخاب برند  

قدم بعدی انتخاب برند مطمئن و دارای گواهی نامه های معتبر میباشد . ازجایی که معمولا تجهیزات تیوب وفیتینگ ها برای سیستم های حساس مورد استفاده قرار میگیرد بنابراین استفاده از برند های معتبر و شناخته شده در بازار از اولویت بسیار بالای برخوردار میباشد .
با توجه به این موضوع شرکت پترو تجهیز فعالیت خود را برروی برند های معتبر بازار معطوف کرده است که میتوان در این  میان به برند هایی از جمله PARKER ، SWAGELOK ،  S-LOK ، CLOK ، DK-LOK ، HY-LOK ،  اشاره نمود 

3 . فشار کاری 

ضخامت مناسب تیوب در یک سیستم با توجه به فشار کاری وارد شده به تیوب قابل انتخاب میباشد . البته قابل ذکر میباشد که این جدل برای تیوب ها با برند های مختلف متفاوت میباشد و بسته به برند انتخابی باید جدول مربوط به همان را بررسی نمود .
در زیر نمونه ای از این قبیل جداول ارائه گردیده است
table tube

4 . دما : 

مورد بعد که در بررسی و انتخاب مناسب در سیستم بسیار حائز اهمیت میباشد دمای سیال مورد استفاده میباشد . در جدل زیر رنج دمایی قابل تحمل برای انواع متریال ذکر میگردد . 
 
temp table
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.